RAHVUSVAHELINE KOERTENÄITUS TALLINNAS
INTERNATIONAL DOG SHOW IN TALLINN

16.08.2008

 

Iga-aastane augustikuu näitus osutus seekord meie jaoks kõige üllatavamaks ja seda negatiivses mõttes. Kui tavaliselt olen Artsu käitumist välinäitustel veidi peljanud sest tihtipeale on maas ja õhusolevad lõhnad olnud kordades huvitavamad kui ringis seisev isiksus, kes tahab hambaid vaadata ja rihmapikendus, kes kõige ebasobivamal ajal kisub jooksma ja tahab, et Arts täiest vales ringiosas liikumatult seisaks ja seetõttu toob kõige selle kiuste saadud hea tulemus kaasa seda suurema rõõmu, siis seekord oli asi vastupidine. Minu hämmastuseks Arts mitte ainult ei olnud üks paremini käituvatest dalmadest sealses korralikult ladisevas vihmasajus vaid liikus hästi ja korralikult, seisis nii nagu vaja ja esitas ennas parimast küljest. Seda enam, et nii head liikumist ja käitumist ei ole ta näidanud ka ilusa ilmaga, saati siis vihmasajus.Kahjuks aga selgus, et kohtunik Liliane de Ridder'i (Belgia) hindamises omavad olulist tähtsust hoopis muud nüansid. Saime jälle juurde ühe olulise kogemuse, mis loodetavasti aitab meil tulevikus targemad ja tublimad olla.

Hoopis vahvam oli näituse teine päev kus mul avanes võimalus vaadata kõrvalt ja õppida ringikorraldaja tööd. Äärmiselt positiivne kogemus eriti tänu meeldivale ja arusaavale kohtunikule, kellega koostöö kenasti laabus ja ringirahvale, kes uustulnuka kantseldada võtsid. Aitäh!

Kirjeldus: tuleb

 

The annual August dog show was this time the most surprising for us and that in the negative way. When usually I have been a bit afraid of Arts' behavior in the open air shows as the scents on ground and in the air tend to be more interesting than the person in the ring who wants to see your teeth or the person extending the show leash who always drags you to run or wants you to stand still in the most unsuitable part of the ring, then this time it was quite opposite. Arts was not only one of the best behaving dalmatians in the pouring rain but moved well and calmly, stood as needed and showed himself very well. This was the behavior that he hasn't shown in good weather not to talk about pouring rain. Unfortunately it came out that in the judging of Mrs. Liliane de Ridder (Belgium) totally different things were of importance. We still gained another interesting experience that will hopefully help us to improve ourselves in the future.

The second day of the show was very positive as I had the chance to see and try out the job of a ring steward. Absolutly magnificent experience especially thanks to the pleasant and understanding judge with whom we had successful cooperation and the ring staff who didn't mind to babysit me. Thanks!

Description: coming