Tsikipidamise põhitõed (meestele)

 

Enne tsiki võtmist mõtle hoolikalt järele. Tsikk on vastutus, mille võtad omale aastateks. Pead olema kindel et suudad võtta endale üsnagi suuri ajalisi ja rahalisi kohustusi.

Kui oled otsustanud ikkagi tsiki kasuks, küsi nõu oma sõpradelt ja tuttavatelt, kellel juba tsikk olemas on. Uuri tsiki käitumisharjumusi, toitumis- ja liikumisvajadust.

Eelista tunnistusega tsikki. See annab sulle parema ettekujutuse sellest, milliseks kujunevad teie jutuajamised.

Kui oled juba leidnud endale meelepärase tsiki, siis suhtle tema kasvatajatega. Saad olulist informatsiooni tsiki iseloomu ja harjumuste kohta.

Tutvu esimest korda tsikiga temale koduses ja tuttavas keskkonnas. Käi temaga jalutamas ja too talle maiust ning kingitusi. Tegele temaga, et te mõlemad harjuksite üksteisega.

Kui tsiki esimest korda oma koju tood, siis hoia tal silma peal. Kui tsikk su elamisega harjuma hakkab, üritab ta seda enda omaks teha ja vastavalt märgistada.

Tsikiga peab käima vähemalt kord päevas pikemal jalutuskäigul. Kord nädalas peab tsikk saama rohkem jalga tõsta erineva muusika rütmis.

Kui tsikk saab vähe liikuda või temaga piisavalt ei tegeleta, võib ta muutuda tujukaks ja kahjustada mööblit, seinu või muid asju korteris või tõsta häält nii et see muutub naabritele häirivaks. Kindlusta tsikk põnevate mänguasjadega, mis ta tähelepanu sinu äraoleku ajal eemale viivad.

Hoolitse selle eest et tsikk saaks alati piisavalt head ja kvaliteetset toitu. Toit peab olema tasakaalustatud, muidu võib tsikk kergesti muutuda ülekaaluliseks. Eelista tunnustatud restorane. Tsikil peab alati olemas olema külm valge vein.

Kui tsikk on muutunud sõnakuulmatuks, saab teda kasvatada erinevate meetoditega, mille põhimõtteks on see, et tsikk peab ise oma päeva söögi välja teenima või kätte saama. Mõne aja pärast muutub tsikk jälle sõnakuulelikuks.

Jalutama minnes peab tsikil alati olema kaelakett. Kaelaketi materjal ja suurus sõltub sinu võimalustest. Soovitavad on väärismetallid. Mida suurem ja säravam on kaelakett, seda uhkem on ka sul endal tsikiga jalutada.

Hoia rahvarohketes kohtades tsikk enda lähedal. Tsikkidele meeldib suhelda ja eemalt teist liigikaaslast nähes võivad nad ära joosta ega pruugi su kutsele reageerida. Tsikk saab paremini läbi vastassugupoole esindajatega. Oma sugupoole esindajatega võivad kergesti tekkida konfliktid ja purelemised.

Kui tsikk ära jookseb ja su kutsele ei reageeri siis ära hakka teda taga ajama - tsiki jaoks on see mäng. Jaluta või jookse vastassuunas - sellega tekib tsikil endal tahtmine sinu juurde tulla.

Kui sul endal pole aega tsikiga jalutada või tegeleda, palu sugulasi või sõpru seda enda eest teha. Ära sellega ainult liialda-hoolimata oma väljanäidatud põlgusest tsikkide vastu, võivad ka karmimad opositsionäärid leebuda ja hakata sinu tsikki endale tahtma.

Tsikid on valdavalt lühikarvalised. Külmemate ilmade tulles peab neile selga panema riided. Osta riided alati trendipoest - tsikid saavad väga hästi aru, mis hetkel moes on.

Tsikkide ravikulude jaoks varu suurem summa raha sest tsiki ravi ei ole odav. Tsikk võib ootamatult vajada erinevaid iluoperatsioone, mida haigekassa ei kata.

Blondidel tsikkidel võib esineda valikulist kurtust.

Et sul endal ja tsikil huvitavam oleks, käi temaga üritustel, kus hinnatakse erinevaid tsikke ja nende vastavust parajasti moesolevale standardile. Need võivad küll palju maksta kuid selle katab alati rõõm, kui su tsikil konkurentsis hästi läheb.

Ära kasuta tsiki kasvatamiseks karme meetodeid - tsikk muutub nendest ainult jonnakaks. Kasuta leebeid meetodeid-maiust ja kiitust-ja tsikk teeb mis vaja on.

Kui sul tsikipidamise suhtes küsimusi tekib, pöördu alati tsiki kasvatajate poole-nemad oskavad sulle iga kell nõu anda. Ainus mida kasvatajad heaks ei kiida on karmide meetodite kasutamine tsiki kasvatamisel.

Nõu saavad anda ka tsikipidajatest tuttavad-kogunege tuttavasse õllekasse ja arutage oma tsikiprobleemid kambakesi läbi - seltsis segasem ja abi saab ka kindlasti.